אחזקת צי רכב לחברות -ליסינג תפעולי

אחזקת צי רכב לחברות -ליסינג תפעולי

אחזקת צי רכבים דרך ליסינג תפעולי לחברות

אחזקת צי של רכבים בבעלות פרטית במקום העבודה כפתרון תחבורתי לעובדים ולבכירים בחברה דורשת כלים מתאימים, ידע וניסיון רחב בתחום הרכב, הכשרת עובדים, היבטי תחזוקה ולוגיסטיקה. כצעד אסטרטגי-כלכלי, יחד עם חשיבה להתייעלות בטווח הרחוק, חברות גדולות במשק עברו מאחזקה פרטית של כל הרכבים בחברה או רובם (ישנן חברות במשק אשר העדיפו לצמצם את מחלקת הרכב ולא לסגור אותה לחלוטין) מבעלות פרטית לחברות ליסינג. כאשר כיום חברות הליסינג מציעות שני מסלולים עיקריים, מסלול מימוני ומסלול ליסינג תפעולי.

היתרון בהוצאת הרכבים מהבעלות הפרטית של החברה ומעבר למסלולי ליסינג חוסכת לחברה בכוח אדם, הכשרות, בטיחות, אחסון ותחזוקה – והכל בתחום הרכב. הצמצום מביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים בשנה. רוב החברות במשק בוחרות במסלול הליסינג התפעולי, שמלבד האפשרויות הנרחבות למימון של רכב העומדות בפני החברה ישנם גם מסלולים שונים לתחזוקה וטיפולים ברכבי החברה. הסכומים משתנים בהתאם לשימוש ברכב, והתנאים שנחתמים בהסכם עם חברת הליסינג.

שוק הליסינג הישראלי הוא שוק דיי תחרותי, ישנם מספר חברות ליסינג מובילות המספקות שירותים לחברות גדולות במשק. הסכם הליסינג, בין אם מימוני ובין אם תפעולי הנחתם בין הגופים הוא בדרך כלל הסכם ארוך טווח, היות ולחברות הליסינג לא משתלם לחתום על לתקופות זמן קצרות. בענף הליסינג כלי הרכב מחולקים לקבוצות – כאשר כל קבוצה מקפיצה את הערך של הרכב ואת עלות השימוש ברכב, מכוניות מנהלים למשל מדורגות גבוה יותר ממכוניות משפחתיות.

מלבד הלקוחות העסקיים בענף, ישנם חברות המציעות פתרונות גם ללקוחות פרטיים. פתרונות הליסינג למעשה באו להקל בהוצאות המימון על הרכב, במדינה שבה המס על כלי הרכב מזנק כמדי שנה ומחירי הרכב הם בין הגבוהים בעולם, חברות ליסינג הבינו שגם לקוחות פרטיים עשויים להתעניין בפתרונות מימון לרכבים, ולכן חברות רבות מציעות אפשרויות מימון רכב גם במסלול התפעולי וגם במסלול המימוני ללקוחות פרטיים.

חברות גדולות במשק מנצלות את התחרות שקיימת בענף הליסינג ומנהלות משא ומתן ממושך עם מספר חברות מובילות בענף הליסינג לפני חידוש הסכמי הליסינג של החברה לתקופה נוספת. לאחרונה, החליטה אחת מהחברות הגדולות במשק להשאיר רק 70% מצי הרכבים שלה כרכבי ליסינג ואת שאר הרכבים לרכוש עצמאית כך שיהיו בבעלות החברה. צעד שנראה מעט תמוה בקרב חברות הליסינג הגדולות. אם המגמה תתפשט לחברות נוספות במשק שיצאו גם הן להרפתקה, סביר להניח כי עתיד להיות שינוי בענף הליסינג בישראל

אן אס מוטורס

ניסיון רב ואמינות
אלפי לקוחות מרוצים

שירות בפריסה ארצית


לקבלת הצעת מחיר
חייגו אלינו עכשיו: